Ciaza kobieca wikipedia

W terminie, kiedy staramy się z polskim przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest złym czekaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i skończyły go, by jak najszybciej powiadomić grupę oraz znajomych o rychłym powiększeniu się rodziny. Jednak często sprowadza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakieś zasadzie działają testy ciążowe dostępne w aptece. Ich granie jest bowiem niezwykle niskie. Liczy na wykryciu hormony HCG (robionego w przypadku wejścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo funkcjonalne w obsłudze a zarazem bardzo czułe, dlatego należy je łączyć zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może dotyczyć z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak samo jak wszystkich innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych też nie należy stosować po upływie czasu ważności. Wtedy gdyż jego funkcje mogą stanowić zaburzone, a produkt będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na wynik testu ciążowego nie ale jego prawidłowe przygotowanie i odczekany okres od czasu ewentualnego zapłodnienia. Popularne są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią środki i wiek. Tak to, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i zażywające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sprawie powinny raczej zgłosić się do lekarza, ponieważ w ich przypadku test może wykazywać ciążę, do której tak naprawdę nie doszło, mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego spowodowaniu, wyszedł ujemny. Że to znaczyć, że zaszło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ może stanowisz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie bogata znaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny składnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby czerpać ogromniejszą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy mieć o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne a dla większej pewności należy udać się do specjalistę i zrobić dodatkowe badania. Lecz w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wydarzeń w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.