Odpylacze filtracyjne workowe

Odpylacz wykonany zgodnie z zasadą atex (atex dust collector) żyje w organizacji filtracyjnym, workowym, z przenośnikiem łańcuchowym, poświęcony stanowi dla małych oraz mocnych instalacji odpylających z łatwością rozbudowy w perspektywie.

Cięższe frakcje surowca separowane są zwłaszcza w komorze rozprężnej odpylacza. Odpylany produkt jest dostarczany poprzez przenośnik łańcuchowy w miejscowość zaworu obrotowego, powodującego bezciśnieniowe wydalania produktu na zewnątrz filtra.

próżniowe pakowanie żywnościPakowarki i próżniowe pakowanie żywności - sprzęt, technologia, porady

Podczas normalnej pracy, zapylone powietrze jest podawane rurociągiem głównym. Następnie zapylone powietrze jest dawane do odpylacza. Na wlocie do filtra zamieszczone są klapy zwrotne, jakie są znane w terminie dobrej pracy odpylacza. Zamknięcie klapy jest w ciągu wyłączenia wentylatora wyciągowego.

Kiedy powietrze jest się w komorze wlotowej odpylacza, dociera do rozprężenia, co prowadzi, że duże frakcje wychodzą na dno leja. Materiał zebrany w dole odpylacza jest przekazywany poprzez przenośnik łańcuchowy do tematu odebrania materiału. Poniżej punktu odbioru materiału zamieszczony jest zawór obrotowy, powodujący bezciśnieniowe opróżnianie produktu na zewnątrz odpylacza. Frakcje, jakie nie spadły od razu na dno filtra, są kierowane do rękawów filtracyjnych. Po wejściu przez worki filtracyjne, świeże powietrze wpada do kanału wylotowego z odpylacza.

Na górze wszystkich elementów wybiera się wentylator regeneracyjny, 1,1kW lub opcjonalnie 2,2kW, który daje oczyszczanie worków, poprzez utworzenie strumienia powietrza o wstecznym kierunku przepływu, zgodnie z zainstalowaną sekwencją. Silnik wentylatora regeneracyjnego posiada hamulec, który zapobiega zmienianiu się wentylatora po zakończeniu, co wpływa maksymalizację skuteczności procesu czyszczenia oraz minimalizację poziomu hałasu. Głównie wentylator regeneracyjny jest położony dla pracy przy 50 Hz co jest zdrowe dla silnika 1,1kW. Ważna jednak zmaksymalizować wydajność wentylatorów czyszczących do 60 Hz co umożliwiają opcjonalnie założone silniki 2,2kW. Worki filtracyjne w odpylaczu są oczyszczane w toku jego funkcji (on-line) jak oraz po jego wyłączeniu (off-line).